1.Ой, Марічко, чичері
Ще одна народна пісня про Марічку та Іванка, але цього разу значно веселіша. Кумедний діалог між хлопцем та дівчиною не залишить нікого байдужим. Вмикайте:
https://youtu.be/e6n6fgmXPCE?si=OYEgifvC9pJU6Upf
2.Горіла сосна, палала
Ви здивуєтеся, але в наших предків і справді був звичай палити сосну під час весілля. Не все дерево, звісно. За традицією, гілки сосни втикали в хліб або весільний коровай, прикрашали квітками, калиною, шишками, кольоровими нитками і стрічками, при цьому прикріплюючи до гілок невеликі воскові свічки, які підпалювали. Ось так сосна й горіла.
Глибоким символом у пісні є й образ нареченої, яка ховає коси під білий “вельон”. Словом, якщо ви не знаєте цієї народної композиції – на весілля вам зась!
Учіть слова:
3.Гей, наливайте повнії чари
Пити за щастя, звісно, не найкраща ідея, але все добре, якщо в міру. Ми не знаємо, хто написав ці прості, але проникливі слова, зате відомий автор музики до них. Це – український диригент і композитор Володимир Крижанівський. І за пісню “Гей, наливайте повнії чари” йому добряче перепало: у часи УРСР отримати ярлик націоналіста та петлюрівця було несолодко, особливо, якщо маєш звання державного артиста.
Хай там що – а його творіння й досі живе в народі.
Тож, наливайте по вінця та підспівуйте улюблену пісню:
https://youtu.be/9tQCdYpo7hg?si=WjRdVLMOmBaVuUuV
На цьому поки що все!
Беріть те стаканчик самогоночки та слухайте ці прекрасні пісні 🫶🏼
Коментарі
Дописати коментар